Voyah Free: yat tutkunları için birinci sınıf bir elektrikli SUV

https://www.youtube.com/watch?v=Ad0BELhPtZM

Üretici Nio gibi, Voyah da Çin’den Avrupa’ya Norveç üzerinden yaklaşarak geliyor. İlk showroomu, Free elektrikli SUV’u pazarlamak için geçen Haziran ayında Oslo’da açıldı. Maxime Fontanier size bu çekici makineyi göstermek için oraya gitti.

Dongfeng birinci sınıf marka

Voyah Dongfeng içindir Lexus, Toyota için ne anlama geliyor: talepkar ve finansal açıdan rahat bir müşteri için ayrılmış birinci sınıf bir marka. Lansmanı Eylül 2020’de Pekin Otomobil Fuarı’nda resmi hale getirildi. Özel stant, Çinli grubun trend modeller için tasarlanan Essa (Elektrikli, Akıllı ve Güvenli Mimari) platformuna dayalı 2 konsept sundu: i-Land spor sedan ve SUV i -Özgür.

Ziyaretçileri, potansiyel müşterileri ve müşterileri memnuniyetle karşılayan ikincisidir. Oslo’daki Voyah mağazası. Fiat Panda, Renault 19, Lancia Delta, DeLorean DMC 12, BMW Nasca C2, Bugatti EB218, ve Lamborghini Cala.

Voyah Free, yatçılık dünyasından bazı kodları ödünç alan bir makine ile kaçış önerir. Karşılaştırmanın en bariz şekilde yapılabileceği yerin kıçta ve gemideki düzende olduğunu hemen fark edeceğiz.

Ücretsiz, i-Free’nin meyvesi
(çok hızlı bir şekilde 20 kez tekrarlanacak)

Dış aynaların yerine kameraların kaldırılması, Voyah Free’nin pazarlanabilir ve biraz sessiz versiyonları kısa süre sonra perdenin kaldırılmasını izledi. Aralık 2020’den itibaren Çinli müşteriler, elektrikli model ile şarj edilebilir hibrit versiyon arasında seçim yaparak bir sipariş formu imzalayabilirler.

İkincisi Avrupa’da sunulmamalıdır. Ancak arkadaki servis tüneli, kuşkusuz alçak, arka koltuğun ortasını yalnızca ara sıra veya nispeten kısa yolculuklar için kullanılacak bir yer haline getirmeye katkıda bulunuyor.


Ayrıca okuyun
Xpeng P7 testi: Tesla’dan daha iyi ve daha ucuz mu?

Voyah’ın Avrupa’daki ilk showroom’unu ziyareti sırasında uzman gazetecimizi biri beyaz diğeri metalik yeşil olan SUV’nin 2 kopyası bekliyordu. Her ikisi de kabine ekstra ışık getiren sabit bir panoramik cam tavanla kaplandı. Pirelli P Zero lastiklerle donatılmış 20 inç türbin tarzı jantlara güveniyorlardı. Şasi, önde çift salıncaklı ve arkada çoklu bağlantı sistemine sahiptir.

Rekabete karşı biraz özgünlük

4,90 x 1,95 m’lik bir alanı, 1,65 m’lik bir yükseklik için harekete geçiren bir ayak izine dayanan Voyah Free, Voyah Free ile aynı sahada oynuyor. Nio ES8, Audi e-Tron ve Mercedes EQ. Aynı zamanda kendisini de davet edebilir. Tesla Model X Neresi Y modeli Sıra dışı bir elektrikli SUV için satın alma projelerinde.

Belki de bu Çinli rakibin özgünlüğünden şüphe duyacaksınız. Sport sürüş modunda yerden yüksekliği 11,3 cm’den 21,3 cm’ye kadar değişen havalı süspansiyonların hareketine iyi bakın. Çok yaygın değilse, böyle bir cihaz yeni değildir. Citroën DS’nin pek çok destekçisi daha 1955’te onunla eğleniyordu.

Yani !? Bu işlem sırasında gösterge panosuna bir göz atın: hareketi takip eder! Tahtanın ortasına, Nio ES8’in Nomi’si ile aynı yol arkadaşı rolünü oynayacak olan gözü not edin. Eylemlerinizi ve jestlerinizi izleyerek, diğer kullanıcıların sokaklardaki ve yollardaki varlığı ve hareketleri hakkında da bilgi verir.

530 km menzil

Voyah Free, maksimum 750 Nm tork için 360 kW’a (490 beygir gücü) kadar çıkabilen birleşik güce sahip, sabit mıknatıslı 2 kompakt senkron motor tarafından desteklenmektedir. 0’dan 100 km/s’ye 4,4 saniyede, maksimum hızı sınırlayan 200 km/s’ye gitmeden önce.

Motor, 106,4 kWh brüt enerji kapasitesinden 100 kWh NMC (nikel manganez kobalt) katot lityum iyon pil ile çalışır. Çinli üretici, ortalama 18 kWh / 100 km tüketim ve WLTP kombine çevriminde yaklaşık 530 km menzil ile iletişim kuruyor.

Bir Combo CCS konektörü aracılığıyla paket, 125 kW’a kadar doğru akımla yeniden şarj edilebilir. Koreli grup Hyundai’nin şu anda sunduklarından çok uzağız. İyi bir eğri, farkı görelileştirebilir. Araç, kamusal alanda veya kişisel bir duvar kutusunda bulunan 22 kW AC terminallerine bağlanmak için 11 kW’lık bir şarj cihazına sahiptir.

Yolculuk için hazır mısınız?

Ama Voyah Free’de bagajın elektrikli bagaj kapağının açılmasını nasıl tetiklersiniz? Arka tamponun altına bir ayak koymak veya uzaktan kumandayı kullanmak arasında seçim yapabilirsiniz. Zemin orijinal kapitone deri ile kaplanmıştır ve yanlarda 2 küçük LED ışık şeridi ile aydınlatılmıştır. 560 litrelik hacim, koltuk arkalığının 2 parçaya katlanmasıyla 1.320 litreye kadar çıkıyor. Avrupa’da teslim edilen ünitelerde bir kayak kapısı ile 3’e ayrılacağını unutmayın. 72 litrelik bagajın önüne şarj kabloları veya küçük çantalar yerleştirilebilir.

Özellikle 2,95 m’lik dingil mesafesi sayesinde, arkada oturan 2 yolcunun bacakları, dirsekleri ve başı için geniş bir alana sahip olacak. Koltuk çok alçak değil. Maxime Fontanier, gerektiğinde 2 bardak tutucuyu serbest bırakabilen merkezi bir kol dayamasına sahip, sentetik deriden hafif bir iç mekan keşfetti.

Açıkçası, çok iyi görünüyor. Gerçek deri gibi hissettiriyor. Bu çok ödüllendirici “, o inanıyor. Ahşabı taklit etmek isteyen birkaç santimetrelik plastik bir şerit dışında, fırtına kapılarını kaplayan malzemeler hoş ve dolgulu. Cömert bir saklama alanı ve bir ortam ışığı şeridi vardır. Buradaki pencereler renkli.

Sürücünün bakış açısı

Önde, koltuklar havalandırmalı, ısıtmalı ve masajlı ve hepsinden öte, çok hoş. ” Bence gayet iyi çizilmişler. O konforlu. Baskıcı olmadan çok desteğimiz var “, şapkalı adamı takdir etti. O da sunumu fark etti görkemli Bir uçtan diğer uca bir dizi dijital ekrandan oluşan gösterge paneli.

Sürücünün yanında oturan yolcunun da çeşitli uygulamalara erişimi vardır. Bunun için, soğutmalı torpido gözünün üzerinde içecekleri serin tutan özel bir rafa sahiptir. Sistem bir 5G anahtarı içerir. Voyah Free’nin Avrupa versiyonları Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olacak.

Çakıl şeklindeki sürücü seçicinin sağında bulunan dokunmatik yüzey, merkezi ekranı parmaklarınızla yağlamadan çalıştırmanıza olanak tanır. Fırçalanmış alüminyum da dahil olmak üzere çeşitli malzemeler, çok ergonomik asma orta konsolu aydınlatır. Direksiyon simidi de, sol tarafta hız sabitleyici dahil sürüş yardımlarını yönetmek için düğmeler ve diğer tarafta bilgi-eğlence sistemine müdahale etmek için düğmeler ile birlikte.


Ayrıca okuyun
AP’ye özel test – Nio ES8: Çin Tesla Model X

Etkileyici bitiş

Kasnağın arkasında, enstrümantasyon ekranı güzel bir şekilde rafine edilmiş grafiklerle çok okunabilir. Kendi türünde bir modeldir. Hız göstergesinin sol alt tarafında, mevcut enerji seviyesi yüzde ve aralık olarak gösterilir. Önde seyahat eden yolcular için bir indüksiyon şarj cihazı, çeşitli prizler (USB ve 12 V) ve çok sayıda saklama alanı erişilebilir.

Gösterge paneli, kapı panelleri ve dizlerle temas eden tüm parçalar dolgulu malzeme ile kaplanmıştır. ” Bu, tartışmasız bugüne kadar bir SUV’de sahip olduğum en iyi sürüş pozisyonu. “, Maxime Fontanier’i karşılaştırır. Voyah Free’nin bir testi yapılamazsa, makinenin yüksek hızda bile çok sessizce geliştiğini hayal edin. Lamine camların ve çok kalın kapı contalarının varlığı bu fikri doğrulamaktadır.

Uzun bir süre, Çinlilerin Avrupa araçlarını taklit etmek için incelediklerini gördüğüm şovlara gittim. Bugün Çin araçlarını kopyalamaya başlayacak olanın daha çok Avrupalılar olduğunu söyleyebilirim. özellikle bu yeni elektrikli otomobilde keşfettiklerinden etkilenen işbirlikçimizi uyarıyor.

Fiyat:% s

Voyah Free, Oslo’da 719.000 Norveç kronundan yıl sonunda satışa sunulmak üzere sergileniyor. Birim başına 0.10 euro’luk bir döviz kuru ile bu miktar sadece 71.900 euro’yu temsil ediyor.

Ancak bu ülkedeki elektromobilistler Fransa’da %20 olan KDV’yi ödemek zorunda değiller. Bu, bu elektrikli SUV’yi Fransa’da farklı fiyatlandırma dışında 86.280 Euro’ya çıkaracak.

Bu model hakkında ne düşünüyorsunuz sevgili okuyucular? Avrupalı ​​üreticileri endişelendirebileceğini düşünüyor musunuz? Ve bu bütçede bir tane almayı planlıyorsanız, denemek için elektrikli arabalar listenize eklemek için yeterince ikna olur muydunuz?

sizi davet ediyoruz YouTube’da elektrikli araba testlerimizi ve sunumlarımızı bulun. Abone olarak ve bildirim almayı kabul ederek, yeni yayınlarımızdan hızlı bir şekilde haberdar olacaksınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*