Tour de Burgos – CANLI VİDEO, La Chaîne L’Équipe ile birlikte 5. etap

Bu, bunun kraliçe adımıdır Burgos kulesi, bu 2022 baskısının büyük kazananını belirleyecek olan, cesarete büyük ölçüde gülen! Lagunas de Neila’nın zirvesine, ortalama %6’dan fazla bir eğimle 11,5 kilometrelik bir tırmanışla ulaşıldığında, 5. etap bize dağcılar arasında büyük bir savaş sunmalıdır. Ana rakiplerinin 20 saniyeden fazla önünde, Pavel Sivakov (INEOS Grenadiers) kazandığı 3. etaptan sonra açıkladığı gibi, gerçekten kollarını kaldırmak istese bile, son tırmanışta kendilerini savunmayı düşünmek zorunda kalacak. Bastien Tronchon (AG2R Citroën Takımı).

Video – Burgos Turu La Chaîne L’Équipe’den takip edilebilir

Pavel Sivakov’un etrafında büyük bir ekip

Fransızların ana rakipleri – takım arkadaşlarının desteğine güvenebilecek Tao Geoghegan Hart, Daha Fazla Lauren ve carlos rodriguezhepsi genel olarak ilk onbirde – olacak Santiago Buitrago (Bahreyn Muzaffer), Ruben Guerreiro, Esteban Chaves (EF Education-EasyPost), Jai Hindley, Wilco Kelderman (BORA-hansgrohe), Vincenzo Nibali (Astana Qazaqstan Team) hatta Joao Almeida (BAE Team Emirates) ve Miguel Angel Lopez (Astana Qazaqstan Team), son ikisi genel klasmanda biraz daha ileride (+ 42″).

5. aşamanın profili

6 Ağustos Cumartesi – 5. etap: Lerma – Lagunas de Neila, 170,7 km (gerçek başlangıç ​​12:15’te, varış 16:45 civarında)

Listelenen tırmanışlar

Alto del Majadal (26 km / 3. kategoride zirve): %2,3 ile 7,4 km
Alto de Arroyo (km 106.2 / 3. kategori): %2.5’te 3,6 km
Alto del Collado de Vilviestre (148 km / 3. kategori): %4,5’te 3 km
Lagunas de Neila (km 170,7 / özel kategori): %6,2’de 11,5 km

başlangıç ​​listesi

MUAFİYET BAHREYN

1 LANDA Mikel
2 BUİTRAGO Santiago
3 MÄDER Gino
4 GÖVEKAR Matevz
5 POELS Wout
6 Arashiro Yukiya
7 PERNSTEINER Hermann

BORA-HANSGROHE

11 HINDLEY Jai
12 FABBRO Matteo
13 OYUNCU Patrick
14 BUCHMANN Emanuel
15 Kelderman Wilco
16 LAAS Martin

MOVİSTAR EKİBİ

21 VALVERDE Alejandro
22 SOSA İvan
23 GARCIA CORTINA Ivan
24 ELOSEGUI İnigo
25 MAS Lluis
26 PEDRERO Antonio
27 NORSGAARD ​​Mathias

JUMBO VİZMA

31 AFFINI Edoardo
32 ROOSEN Timo
34 HARPER Chris
35 GESINK Robert
36 HOFSTEDE Lennard
37 DEKKER David

HIZLI ADIM ALFA VİNİL EKİP

41 BALERINI Davide
42 MASNADA Fausto
43 Knox James
44 SERİ Pieter
45 STEIMLE Jannik
46 VAN KIRMIZI Ilan
47 RACCANI Simone

INEOS GRENADIERS

51 ŞİVAKOV Pavel
52 GEOGHEGAN HART Tao
53 AMADOR Andrey
54 DAHA FAZLA Lauren
55 FAIL Omar
56 RODRIGUEZ Carlos
57 Rivera Brandon

BAE EKİP EMİRLİKLERİ

61 ALMEIDA Joao
62 COSTA Rui
63 GAVIRIA Fernando
64 ARDILA Andres Camilo
65 SUTE Joel
66 ŞÖVALYE Oliver
67 TRENTINO Matteo

TREK-SEGAFREDO

71 LOPEZ Juan Pedro
72 KIRSCH Alex
73 ELISSONDE Kenny
74 GEBREIGZABHIER Amanuel
75 CATALDO Dario
76 ABERASTURI Jon
77 PELLAUD Simon

EF EĞİTİM-EASYPOST

81 CARTHY Hugh
82 ŞAVES Esteban
83 CAICEDO Jonathan
84 GUERREIRO Ruben
85 SHAW James
86 KUDUS Merhavi
87 SCULLY Thomas

ASTANA KAZAKİSTAN TAKIMI

91 NIBALI Vincenzo
92 LOPEZ Miguel Melek
93 Natarov Yuri
94 DE BOD Stefan
95 DE LA CRUZ David
96 BOARO Manuele
97 PRONSKIY Vadim

İSRAİL-İLK TEKNOLOJİ

101 GOLDSTEIN Ömer
102 HERMANS Ben
103 marco buzdolabı
104 Hollyman Mason
105 BERBER Rudy
106 piccolli james
107 RICCITELLO Matta

AG2R CITROEN TAKIMI

111 BERTHET Clement
112 CHAMPUSSIN Clement
113 HÄNNINEN Jaakko
114 PERAKENDE Valentin
115 CALMEJANE Lilian
116 TOUZE Damien
117 Bastien

BURGOS-BH

121 FUENTES Melek
122 EZQUERRA İsa
123 OKAMIKA Ander
124 DIAZ Jose Manuel
125 PEÑALVER Kılavuzu
126 CABEDO Oscar
127 Jetse KASE

CAJA KIRSAL-SEGUROS RGA

131 AULAR Orluis
132 EBARCELÓ Fernando
133 BARRNETXEA Jon
134 GONZALEZ David
135 SONRA Jonathan
136 Nicolau Joel
137 NIEVE Mikel

EQUIPO KERN İLAÇ

141 BERRADE Urko
142 GARCÍA PIERNA Raúl
143 PARRA Jose Felix
144 ARRIETA İgor
145 REPA Vojtech
146 CARRETERO Hector
147 RUIZ Ibonu

EUSKALTEL-EUSKADI

151 AZPARREN Xabier
152 KANAL Carlos
153 BIZKARRA Mikel
154 ITURRIA Mikel
155 BOU Joan
156 Martin Gotzon
157 AZURMENDİ İbai

EOLO-KOMETA

161 FORTUNATO Lorenzo
162 FEDELİ Alessandro
163 Sevilla Diego
164 Martin David
165 martin alex
166 RAVASI Edward
167 Garcia Sergio

difüzyon

her gün Kanal Ekip 2:30’dan itibaren

Palmares

Son on baskı

2021: 1. Mikel Landa (ESP) 2. Fabio Aru (ITA) 3. Mark Padun (UKR)

2020: 1. Remco Evenepoel (BEL) 2. Mikel Landa (ESP) 3. Joao Almeida (POR)

2019: 1. Ivan Sosa (COL) 2. Oscar Rodriguez (ESP) 3. Richard Carapaz (EQU)

2018: 1. Ivan Sosa (COL) 2. Miguel Angel Lopez (COL) 3. David De La Cruz (ESP)

2017: 1. Mikel Landa (ESP) 2. Enric Mas (ESP) 3. David De La Cruz (ESP)

2016: 1. Alberto Contador (ESP) 2. Ben Hermans (BEL) 3. Sergio Pardilla (ESP)

2015: 1. Böbrek Taaramäe (EST) 2. Michele Scarponi (ITA) 3. Daniel Moreno (ESP)

2014 : 1. Nairobi Quintana (COL) 2. Daniel Moreno (ESP) 3. Janez Brajkovic (SLV)

2013: 1. Nairobi Quintana (COL) 2. David Arroyo (ESP) 3. Vincenzo Nibali (ITA)

2012: 1. Daniel Moreno (ESP) 2. Sergio Henao (COL) 3. Esteban Chaves (COL)

En genel galibiyet

4: Marino Lejarreta (ESP / 1986, 1987, 1988, 1990)

2: İbrahim Olano (ESP/1998, 1999); Alejandro Valverde (ESP/2004, 2009); Nairobi Quintana (LOC / 2013, 2014); Mikel Landa (ESP / 2017, 2021); İvan Sosa (LOC / 2018, 2019).

Ülkeye göre başarı

29: İspanya

5: Kolombiya

3: İsviçre

2: Fransa (Armand de Las Cuevas 1994 yılında ve Laurent Jalabert 1997’de)

1: Belçika, Estonya ve İtalya

Çoğu etap galibiyeti

7: Alfonso Gutierrez (ESP)

5: Marino Lejaretta (ESP), Marcel Wüst (GER)

4: Laurent Jalabert (FRA), Daniel Moreno (ESP), Ivan Sosa (ESP), Andrei Tchmil (BEL), Alejandro Valverde (ESP)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*