One Piece Red: Öncelikle hayranlara yönelik bir animasyon filmi mi?

haber kültürü One Piece Red: Öncelikle hayranlara yönelik bir animasyon filmi mi?

Eiichiro Oda tarafından hayal edilen nehir destanı One Piece, kağıt üzerinde, küçük ekranda, aynı zamanda yeni bir animasyon filminin yayınlanmasıyla karanlık odalarda destanını sürdürüyor. One Piece: Red, 10 Ağustos 2022’de sinemalara geliyor ve yeni bir karakterin liderliğindeki bir konserde vahiy payını vaat ediyor… Uta.

Özet

  • Tek Parça Film: Özetle kırmızı
  • Hayranları için bir şeker

Tek Parça Film: Özetle kırmızı

One Piece’i tanıtmaya gerek yok, ancak geç kalan birkaç kişi için, dünyanın en popüler mangalarından biri hakkında bazı önemli bilgiler burada. One Piece aslen Eiichiro Oda tarafından yazılan ve çizilen bir shonen. Temmuz 1997’den itibaren Weekly Shōnen Jump’da önceden yayınlanan manga, toplam 1054 bölüm (Temmuz 2022’nin sonu) için 102 ciltten az olmamak üzere halen devam etmektedir. One Piece bir korsanlık evrenini anlatıyor ve yanlışlıkla bir şeytan meyvesini yuttuktan sonra genç bir lastik adam olan ve Korsanlar Kralı olmayı hedefleyen Monkey D. Luffy’nin maceralarını anlatıyor.

Kağıt işinin başarısı ile karşı karşıya kalan, Ekim 1999’da Toei Animation tarafından bir animasyon dizisine uyarlandı ve şu anda en az 1026 bölümü var ve bu da onu Japon televizyonunda yayınlanan en uzun animelerden biri haline getiriyor. Serinin yanı sıra 2000 ile 2019 yılları arasında 14 film çekildi. One Piece Film: Red, resmi adıyla bu nedenledir. serinin 15. uzun metrajlı filmi ve dünyanın en ünlü şarkıcısı Uta’nın karakterini konu alıyor. Korsanlık içinde prestijli aile bağlarına sahip ünlü diva, genç kariyerinde ilk kez olağanüstü bir konserde canlı performans sergileyecek, ancak hiçbir şey planlandığı gibi olmayacak.

One Piece Red: Öncelikle hayranlara yönelik bir animasyon filmi mi?

Hayranları için bir şeker

Önceki One Piece filmleri her zaman isteğe bağlıydı ve nihayetinde franchise’ın evreni üzerinde çok az etkisi oldu. One Piece: Red bu deniz yolunda devam ediyor. Çok vaat edilen ifşaatların hiçbiri arsayı anlamak için gerekli değildir. Tasvir edilen olayların hiçbiri Eiichiro Oda’nın evrenini gerçekten üzmez. Japon yazara göre, sunulan unsurlar gerçekten de “kanonlar”dır ve destanın irfanını bütünleştirir. 115 dakika boyunca ortaya çıkan birkaç bilgi, her şeyden önce, sembolik karakterlerin belirli yönlerini keşfedecek hayranlara hitap edecek… Shanks dit Le Roux dahil, ne eksik ne fazla.

One Piece: Red, öncelikle hayranları hedefliyor, ancak Bu film daha geniş bir izleyici kitlesi tarafından izlenebilir, basitçe Eiichiro Oda evreninde başlatılmıştır. tüm köşelerini bilmeden. Şahsen ben sadece ilk 30 cildi okudum ve One Piece: Stampede’i (2019) izledim ve arsayı ve karakterler arasındaki ilişkileri anlamak için anahtarların çoğuna sahiptim. Bununla birlikte, tamamen acemi bir izleyici kitlesi, kendilerini yakınlarda tutunacak bir demirleme noktası olmadan hızla denizde yüzerken bulabilirler.

Gerçek şu ki, Gorō Taniguchi tarafından yönetilen ve Toei Animation stüdyoları tarafından üretilen bu yeni uzun metrajlı film, lisansın koşulsuz hayranlarına yönelik ekşi bir şeker. Daha da iyisi, One Piece: Red risk alır ve Luffy’yi arka plana koymak anlamına gelse bile Uta’nın karakterini hikayenin kalbine yerleştirmeyi tamamen üstlenir. 115 dakika boyunca destan şarkı söyleyen ve dans eden bir fresk haline gelir, yaratıcı ve akılda kalıcı kliplerle dolu müzikal bir macera dünyayı onun sesinin tatlı sesiyle değiştirmeye kararlı enerjik bir sanal diva tarafından taşınır.

Geri kalanı için, One Piece: Red, genellikle arsada ikincil olan sayısız karakteri ve Donanma kuvvetleri ile korsanlık İmparatorlarının mürettebatı arasındaki olası birliktelikleri ile tamamen varsayılan hayran hizmet kartını oynuyor. Shanks Le Roux’un varlığı tek başına geçişi haklı çıkarır ve aynı şey Luffy ile Luffy arasında uzun zamandır beklenen “buluşmayı” somutlaştırmak için verilen araçların sefahati için de geçerlidir. Görsel olarak konuşursak, Toei filmi gösteriyi garantiliyor ve daha destansı ve göksel dövüşler sırasında gözlerimizi kamaştırıyor. Red ile One Piece’de yeni bir dönemin rüzgarı esiyor.

One Piece Red: Öncelikle hayranlara yönelik bir animasyon filmi mi?

One Piece evreni hakkında

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*