hayvan neden çıkarılmıyor

5 Ağustos 2022'de Fransa'nın batısındaki Courcelles-sur-Seine'de bir beyaz balinanın Fransa'nın Seine Nehri'nde bir kilidin yakınında yüzdüğü görülüyor. - Bölgesel yetkililer, beyaz balinanın zayıf göründüğünü ve yetkililerin sağlığı konusunda endişeli olduğunu söyledi.  Genellikle soğuk Arktik sularında bulunan korunan türler, su yolunda ilerlemiş ve Paris'ten yaklaşık 70 kilometre (44 mil) uzakta bir kilide ulaşmıştı.  Balina ilk olarak 2 Ağustos 2022'de Fransa'nın başkentinden Manş Denizi'ne akan nehirde görüldü ve iki ay önce Seine'de nadir görülen bir katil balina görüntüsünü takip etti.  (Fotoğraf Jean-François MONIER / AFP)

JEAN-FRANCOIS MONİER / AFP 5 Ağustos 2022’de Fransa’nın batısındaki Courcelles-sur-Seine’de bir beyaz balinanın Fransa’nın Seine Nehri’nde bir kilidin yakınında yüzdüğü görülüyor. – Bölgesel yetkililer, beyaz balinanın zayıf göründüğünü ve yetkililerin sağlığı konusunda endişeli olduğunu söyledi. Genellikle soğuk Arktik sularında bulunan korunan türler, su yolunda ilerlemiş ve Paris’ten yaklaşık 70 kilometre (44 mil) uzakta bir kilide ulaşmıştı. Balina ilk olarak 2 Ağustos 2022’de Fransa’nın başkentinden Manş Denizi’ne akan nehirde görüldü ve iki ay önce Seine’de nadir görülen bir katil balina görüntüsünü takip etti. (Fotoğraf Jean-François MONIER / AFP)

JEAN-FRANCOIS MONİER / AFP

(5 Ağustos 2022’de Courcelles-sur-Seine yakınlarında Jean-François MONIER / AFP tarafından çekilmiş, Seine’de sıkışıp kalan beluga’nın fotoğrafı)

HAYVANLAR – Haberler beluga Seine’de kayboldu 2 Ağustos’tan itibaren hayvana vitamin verilecektir. yaklaşık 70 km Seine’de bulunur Artık yemek yemediğinde iştahını geri kazanmak için Paris’te, 6 Ağustos Cumartesi günü Eure vilayetini ilan etti. Öte yandan, onu Seine’den çıkarıp denize geri koymak gibi bir plan da yok.

“Vitaminler, bir veteriner tarafından olağan yollarla, oklarla (…) verilir. Bu teknikten etkilenmek için hiçbir neden yok”Eure vilayetinin genel sekreteri Isabelle Dorliat-Pouzet, Cumartesi günü Notre-Dame-de-la-Garenne’in kilidine yakın bir basın brifingi sırasında söyledi.

Havzadan çıkarma olasılığı sorulduğunda, uzmanlar kesin olmadığı için tercih edilen hipotez olmadığını söyledi. “Beluga’nın bu manipülasyona dayanacak kadar güçlü olması”.

Onu besleme girişimleri başarısız oldu

Beluga, dört metrelik bir deniz memelisi Seine’deki varlığı istisnai olan, Cuma gününden bu yana yaklaşık 125 m’ye 25 m ölçülerinde bir kilit altındayken Cumartesi günü yemek yememeye devam etti.

Herhangi bir karar verilecek “hayvanın yararına” ve “Henüz bir karar verilmedi” analizler beklenirken vilayet genel sekreteri tekrarladı.

Başka bir unsur, “küçük lekeler” tatlı su nedeniyle doğal olabilen, ancak aynı zamanda “diğer zorluklar”aynı kaynağa göre.

“Oldukça zayıflamış bir birey ve beslenme güçlüğü çekiyor gibi görünüyor”dedi Isabelle Dorliat-Pouzet. Onu ölü ringa balığı ve ardından canlı alabalıkla besleme girişimleri görünüşte başarısız oldu.

Deniz memelilerinin yok olmasını önlemek için hipotezler arasında yeniden açılma vardır. “Kilitten denize 160 km uzaklıkta, yolculuğuna devam edebilmesi için” veya havzada saklayın “İştahını geri kazanabilmesi için”.

Beluga’dan önce, Seine’nin orca’sı

Cumartesi olan beluga ” çok sakin “ ve havzada ileri geri gitmek “sakin”2 Ağustos’ta Seine’de görüldü.

Mayıs ayında, bir orca, Seine’de Rouen ve Le Havre arasında zorluk içinde buldu. Cetacean’ı kurtarmaya yönelik operasyonlar başarısız oldu ve hayvan sonunda açlıktan öldü.

Isabelle Dorliat-Pouzet’e göre, orca ve beluga arasındaki durum şöyledir: “çok farklı”. Orca “beluga’dan daha zayıftı” ve “bir süreliğine radardan kaybolmuştu”. Onlar “iki farklı hayvandır, katil balina tatlı suya belugadan daha az toleranslıdır”o açıkladı.

Deniz memelileri konusunda uzmanlaşmış Pelagis gözlemevine göre, bu, 1948’de Loire Halici’nden bir balıkçının ağlarına bir balık getirmesinden sonra Fransa’da bilinen ikinci belugadır. Beluga, genellikle soğuk sularda yaşayan deniz memelilerinden korunan bir türdür.

Ayrıca bkz. HuffPost: Bu beluga’nın ragbi oynama hikayesi göründüğü kadar tatlı değil

Üçüncü şahıslardan gelen içerikle ilişkili tanımlama bilgilerini reddettiğinizden bu içeriği görüntüleyemezsiniz. Bu içeriği görüntülemek isterseniz, seçimlerini değiştir.

Ayrıca okuyun

Kaliforniya’da iki deniz aslanı, tatilcileri San Diego sahilinden korkutup kaçırıyor

Katil balina ikilisi Güney Afrika’da büyük beyaz köpekbalıklarını korkutuyor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*