Carcassonne’da polise ateş açıldı: Sürücü cinayete teşebbüsten suçlandı

Şehir merkezindeki kovalamaca ve itaatsizlik sonucu kurşunlarla yaralanan 39 yaşındaki Carcassonnais, 2 Ağustos Salı günü Narbonne adli soruşturma merkezine sevk edildi. komada günler. Hâlâ hastaneye kaldırıldı, adli gözetim altına alındı…

23 Haziran Perşembe günü saat 21:30 civarında Carcassonne’da, bir sürücünün buna uymayı reddetmesini ve ardından pek çok insanın hâlâ dolaşmakta olduğu şehir merkezinin dar sokaklarında çılgın bir kovalamacayı hatırlıyoruz. Şüpheli, kaçışında, yüksek hızda sürerken özellikle yasaklanmış yönleri almaktan çekinmemiştir.

Olaya karışan polis ekiplerinin ilk müdahale girişimi sırasında, görevlilerden biri iki araba arasında sıkışıp kaldığında bacağından yaralandı… Ardından, Bac polis memurları tarafından ilk kurşunla beş el ateş edildi. kaçağı sağ baldırdan vur, sonra bir tane daha göğsün sol tarafından. Ciddi şekilde yaralanan sürücü, endişe verici bir durumda Toulouse Üniversitesi Hastanesi Purpan’a tahliye edilmeden önce acil servisler tarafından tedavi altına alındı.

Bu gerçekler için, Carcassonne savcılığı doğrudan Perpignan’ın yerel adli polis departmanına el koydu, “başkalarının hayatını tehlikeye atarak ağırlaştırılmış uymayı reddetme”, “ehliyet eksikliği”, “Silahla kasıtlı şiddet hedefine göre. kamu yetkisine sahip kişiler” ve “kamu yetkisine sahip kişilere adam öldürmeye teşebbüs”.

30 Haziran’da, yürütülen ilk soruşturmaların ardından, Carcassonne savcılığı daha sonra Narbonne ceza soruşturma merkezi lehine kontrolü bıraktı. Paralel olarak, suçla mücadele tugayından polis memurları tarafından hizmet silahlarının kullanılmasına ilişkin başka bir prosedür açıldı. IGPN tarafından yürütülen soruşturmaların bu yönüyle ilgili olarak, Carcassonne’un talebi üzerine, Montpellier başsavcılığı tarafından Narbonne savcılığının yararına nihai olarak bir manzara değişikliği kararı alındı. Ve bu, “tarafsızlık ilkesini garanti altına almak için”. Bu arada, sürücü Purpan’da hala yaşamla ölüm arasında.

Pazartesi 1’e kadarer 39 yaşındaki Carcassonnais’in kırk günlük koma ve entübasyondan sonra nihayet uyanabildiği ağustos. Durumu a priori stabilize oldu, 39 ateş ve konuşma güçlüğüne rağmen, kişi Carcassonne hastane merkezine geri gönderildi. Ertesi gün Narbonne ceza soruşturmasının merkezine sevk edilmeden önce, Narbonne parke zemini tarafından “kamu yetkisini elinde bulunduran kişileri öldürmeye teşebbüs”, “görevi tehlikeye atarak ağırlaştırılmış uymayı reddetme” iddiasıyla açılan adli soruşturma kapsamında; başkalarının yaşamları”, “kamu yetkisine sahip kişilere hedeflenen bir silahla kasıtlı şiddet” ve “sürücü belgesinin olmaması”.

2 Ağustos Salı, bu bağlamda, Dragan S., kendisini özellikle “kamu yetkisine sahip kişileri öldürmeye teşebbüs etmek” ile suçlayan bir soruşturma yargıcına sunuldu. Ardından özgürlükler ve tutukluluk yargıcının (JLD) huzuruna çıkarılan kişi, hastaneye kaldırılan gömleği ve oksijen şişesiyle tekerlekli sandalyedeyken, Dragan S., ön duruşmaya yerleştirme taleplerinin aksine, nihayet sıkı adli kontrol altına alındı. dahası, bu karara itiraz etmek için hızlı oldu savcılık tarafından yapılan gözaltı.

“Bu dosyada yeniden işlenecek haysiyet ve insanlık var, çünkü onursuz ve insanlık dışı bir şekilde verilen adaletin aktörü olmak istemiyorum”, Dragan S.’nin Carcassonne avukatı Me Franck Alberti’ye tepki gösterdi. 4 Ağustos Perşembe, davalı, açıklanamayan yüksek ateşin devam etmesi nedeniyle tekrar MUB Purpan’a nakledilmek zorunda kaldı. Şimdiye kadar, gerçeklerden hala duyulmadı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*