Bordeaux ve Bastia başarılı, Guingamp Laval’i şaşırttı / Ligue 2 / Özet / SOFOOT.com

Sezona sıkıcı bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Bordeaux, Rodez’e karşı çıktı ve bir gülümseme buldu. Niort’a acımadan Bastia için benzer bir gözlem. Sochaux veya Annecy’nin henüz bilmediği bir mutluluk, Grenoble ve Amiens’in çimlerinde kısa bir kafa tarafından dövüldü. Ancak akşamın maçı Mayenne’de gerçekleşti, burada Laval ve Guingamp halkı her zamankinden daha çılgın gollerle sevindirdi.

Valenciennes 1-0 Le Havre

Hedef: Hamache (13e) VAFC için

Hakim olmak kazanmak değildir. HAC için yirmi denemeye rağmen, VA için sadece altıya karşı, Hainaut’u zaferle terk eden kuzey kulübü oldu. Tek piyon, topu karşı ağlara gönderen İlyes Hamache’nin işi. Sonuç olarak, VAFC Pazartesi akşamı Caen ve Metz arasındaki düelloyu beklerken geçici olarak ilk beşe katılıyor.

Grenoble 1-0 Sochaux

Hedef: Sanyang (32e) GF38 için

Yavrular artık kükremiyor. Geçen yıl Ligue 1’e dönüşe yakın olan Sochaliens, sezona başlamak için mücadele ediyor. Geçen hafta zaten sessizken, bu sefer yarım saatlik oyundan kısa bir süre sonra Abdoulie Sanyang festivalinin hatası olan Stade des Alpes’in çimlerinde kaybettiler. Gerisi bir penaltı kaçırma hikayesi: Maxence Prévot önce Joris Correa’nın girişimini reddederek Sochaux’yu ayakta tutuyor, ancak birkaç dakika sonra Aldo Kalulu’yu yenme hakkını gevşeten Brice Maubleu tarafından taklit ediliyor. Kaleciler 1-1 arasında ancak Grenoble üç puanla ayrılıyor.

Rodez 0-3 Bordo

Goller: Ignatenko (4e), Bakva (14e) ve De Lima (90e+4) Girondinler için
Gönderildi: Bardy (37e) RAF için


Sonunda Bordeaux’da gülümsüyor! Rodez’e giden Girondins, oyunda ustalaştı ve 1992’den bu yana ikinci ligdeki ilk maçını kazandı. İlk golü belirleyen, Danylo Ignatenko’dan net bir vuruş, ardından Fransérgio’nun çok çalışmasının ardından ikinci golü atan Dilane Bakwa oldu. Bordeaux için hücumda kilit adam. Rakiplerinden pek endişe duymayan ve iki kez uyarılan Pierre Bardy’nin kovulmasının da yardımıyla, David Guion’un adamları, son anlarda çok genç Marvin De Lima’nın golünü takiben pastanın üzerine krema koyma hakkına bile sahipler. Ligue 1 yeniden fetih operasyonu başlatıldı.

Paris FC 2-1 QRM

Goller: Bernauer (6e) ve Chahiri (33e) PFC için // Pierret (79e) QRM için

Soğukkanlı tanımını isteyen olursa Mehdi Chahiri’nin amacına bakın. Racing’den ödünç alınan oyuncu, topu filenin arkasına itmeden önce Quevilly’nin kafeslerinin hemen önünde iki kez şenlik gösterisi yaptı. Şu anda, Maxime Bernauer çok hızlı bir şekilde Charléty’yi titrettiği için PFC iki gol öne geçti. İkinci yarıda Pierre-Yves Hamel’in kaçırdığı penaltıya, çok eksenli girişiminin Yohann Thuram tarafından geri püskürtülmesine ve geç Balthazar Pierret’in skoru düşürmesine (çok mu?) rağmen Parisliler için titremeden zafer.

Stade Lavallois 1-2 EA Guingamp

Goller: Gonçalves (5e) Laval // Barthelmé için (56e) ve Livolant (74e) EAG için

Bu Batı düellosu için %100 zevk. Rodez, Paris veya Niort’ta olduğu gibi, Anthony Gonçalves’in puan tablosunu açması için beş dakika yeterli olduğundan, oyunun ilk golü hızla düştü. Strasbourg ve Caen’de birkaç yıl geçirmeden önce 2016 yılına kadar kaldığı eğitim kulübü Laval’a dönen Gonçalves, Julien Maggiotti’den muhteşem bir pivot alarak Stade Francis Le Basser’ı ayağa kaldırdı. Gecenin en büyük golü? Bu toplantının en güzeli bile olmayacak, Maxime Barthelmé Laval bölgesinin girişinde şimdiden muhteşem bir toparlanma yayınladı. Ancak bu, Ligue 2’de yılın muhtemel piyonuyla karşılaştırıldığında hiçbir şey: Neredeyse kırk metre ötede, Jérémy Livolant derinin kendisine sessizce geldiğini görüyor ve karşı çatı penceresine yerleştirilmiş bir yarım voleybolu çekiyor. İşte gerçek League of Talents.

Chamois Niortais 1-4 SC Bastia

Goller: Boutobba (82eSP) Chamois // Tavares için (1e), Mağri (2e24e) ve Ndiaye (21e) Spor için

Bu Cumartesi akşamı Stade René-Gaillard’a gitmeden önce bir aperatif için takılmamalısınız. Stadyuma erişimin zor olduğu için değil, sadece 24 dakikalık oyundan sonra, tümü Bastia tarafından kaydedilen dört piyon zaten yerleştirilmişti. Dylan Tavares’in bir dakika sonra Frank Magri tarafından taklit edilen düşmanlıkları başlatması için kırk saniye yeterliydi. Agen’in yerlisi, takım arkadaşı Abdoulaye Ndiaye’nin kutlamaya bir kafa vuruşuyla katıldığını gördükten hemen sonra, yirmi dakika sonra Chamois’e ikinci bir erik yapıştırıyor. Sadece Niortaise’i temizleyen, Bilal Boutobba’nın penaltısı, bu multiplex’i filenin arkasında bitiren tek isim. Laval karşısındaki başarısızlığından bir hafta sonra, Bastia kesinlikle sezonunu başlatıyor.

Amiens SC 1-0 FC Annecy

Gol: Arokodare (82e) Amiens sakinleri için

Amiens deneyimlemek için. Yükselen Savoyard ile karşı karşıya kalan Amiens, iki takım arkadaşı açık golü onun yanındayken Florian Escales’e karşı şansını deneyen Ange Chibozo’nun büyük bir ıskalaması gibi, uzun süredir kale önünde başarılı olamadı. Tolu Arokodare’nin bitişini konuşması için seçtiği andan, normal sürenin bitiminden on dakikadan kısa bir süre sonra Picards nihayet rahat bir nefes aldı. İki maç, iki mağlubiyet: Annecy su alıyor.

Pau FC 0-0 Dijon FCO

Yazan Fabien Gelinat

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*